Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Saç ekimi sonrası her insan hemen saçlarının çıkmasını ve şekil almasını ister. Saç ekimi işleminden sonra saçlarınız azda olsa büyüme meydana gelmektedir. Ancak göze görülür saç çıkma işlemi iki üç aylık süre içerisinde meydana gelmektedir.

Saçlarınızın doğal formunu alması hemen hemen bir yıla kadar sürmektedir. Saçlarınızın yapısına ve dilğer etkenlere göre bu süre daha da azabilmektedir.

Saç ekimi yapıldıktan sonra ekilen greftlerin çevresinde kabuklar oluşmaktadır. Zamanla kabukların dökülmesi ile saçlarınızın uzadığını görebilirsiniz. Saç ekimi yaralarınızın iyileşmesi ile birlikte maksimum 3 cm’e kadar saçlarınız uzayabilir.

previous arrow
next arrow
Slider

Saç ekimi sonrasında saçlarınızın daha kısa sürede çıkmasını istiyorsanız iyi beslenmeli ve dinlenmelisiniz. İyi beslenme ve dinlenme sonucunda saçlarının normal uzama sürecinden daha fazla uzadığını görebileceksiniz.

Saç ekimi yaptırmadan önce araştırma yapan insanlar saç ekimi sonrasında saçların daha kısa sürede uzaması içinde araştırma yapmakta ve bu konuda uzman kişilerden bilgi almaktadırlar. Bizlerde sacekimisonrasi.net olarak sizlere saç ekimi sonrasında saçlarını ne kadar sürede uzayacağı ve daha kısa sürede uzaması için nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

Saç ekimi sonrasında ekilen saçların daha kısa sürede ve daha sağlıklı çıkmasını etkileyen faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Saç Ekimi Sonrası  Saçların Çıkmasını Etkileyen Nedenler

  • Ekilen saçların tutma durumu saç çıkmasının nedenlerinden biridir.
  • Saç ekimi işleminde toplanan greftlerin dışarda az bekletilmesi daha sağlıklı bir ekim olacaktır.
  • Saç ektiren kişinin yaşı da saç uzamasında büyük bir etken olarak yer almaktadır.
  • Saç ekilen greftlerin nasıl ekildiği ve hangi ortamda tutulduğu da önemlidir.
  • Saç ekimi sonrasında fazla ayakta durmamanız ve dinlenmeniz gerekmektedir.
  • Beslenmenize dikkat etmeniz saç çıkma süresini daha aza indirgeyecektir.
  • Saç ekimi işleminden sonra yaralarınıza dokunmamanız gerekmektedir.

Eğer saç ekimi yaptırmaya karar verdiyseniz iyi şekilde araştırma yapmanızı ve en iyi saç ekimi merkezini bulmanız gerekmektedir. Profosyonel saç ekimi merkezleri ile hızlı ve kaliteli bir saç ekim sonuçları alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*