Saç Ekimi Sonrası Uyuşukluk Ne Zaman Geçer?

Saç ekimi sonrası uyuşuk saç ekimi işleminden 24 saat sonra geçmesi bekmektedir. Ancak bazı durumlarda ya da bazı kişilerin genetiğine bağlı olarak bu süre azabilmekte ve çoğalabilmektedir.

Saç ekimi işlemi yapılırken saç ekim bölgesine ve dönor olarak kullanılan bölgeye anestezi uygulaması yapılmaktadır. Anestezi uygulamasının yapılması acısız bir saç ekim işlemi yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Saç Ekiminde Neden Uyuşukluk Olur?

Saç ekimi işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olabilmektedir. Saç ekimi işlemini ağrı duymadan ve acı çekmeden tamamlamak için anestezi uygulanmaktadır. Saç ekiminde anestezi uygulanması bir çok hastanın tercih ettiği ve uzmanların önerdiği bir uygulamadır.

Saç Ekimi Anestezi Uygulama Nedenleri

  • Ağrısız ve acısız saç ekimi işlemi
  • Daha rahat ve kaliteli saç ekimi

Saç Ekimi İşleminde Anestezi Uygulanması

Anestezi saç ekimi işleminde hastaların saç ekimi öncesi ve sonrasında ağrısız bir işlem geçmesi için sağlanmaktadır. Saç ekim işlemlerinde daha ağrısız ve acısız bir işlem için anestezi uygulaması vazgeçilmezdir.

Anestezi uygulamaları saç ekimi işleminden önce yapılmakta ve etkisi saç ekimi işleminden sonraya kadar sürmektedir. Saç ekimi işlemlerinde local anestezi uygulanmaktadır. Uygulanan anestezi süresi 24 saate kadar sürmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*